התחל למכור logo צור קשר
השקל המאוריציאני הגדל

השקל המאוריציאני | ג'נבייב פיטו

9789657597095 (?)

און-דימנד (מה זה?)

סיפור תלאותיהם של פליטים יהודים, המנסים לברוח מאירופה הבוערת, אך מגורשים ע"י הבריטים הרחק אל האי מאוריציוס, שבאוקיינוס ההודי.

פרטים נוספים

facebookShare

92 ₪‎ כולל מע"מ

מידע נוסף

הספר מגולל את סיפורם של פליטים, המנסים לברוח מאימי השלטון הנאצי ונתקלים בחומת הסירוב הבריטי לקלוט אותם בארץ ישראל. הם אמנם הצליחו לצאת מאירופה ב"חסותו" שלא אדולף אייכמן, אך גורשו עם הגיעם לארץ ישראל גורשו בידי הבריטים אל האי מאוריציוס.
מה היה המניע של אייכמן "לסייע" ליהודים לצאת מגרמניה? מדוע הבריטים גרשו את הפליטים האומללים? כיצד חיו במאוריציוס ומה היתה שגרת יומם? ובכלל, מה היה סופו של הסיפור? כל התשובות לשאלות אלו בספרה של ג'נבייב פיטו.
מחד, המחברת מגישה לנו ניתוח של המדיניות הבריטית בהקשר של ההעפלה על רקע המדיניות הבינלאומית שלה בשנות השלושים של המאה העשרים ובתקופת מלחמת העולם השנייה; מאידך, מציגה את הדברים מנקודת מבטם של המגורשים המתוסכלים לאי מאוריציוס.
ג'נבייב פיטו נולדה והתחנכה במאוריציוס. בהתחשב בקריירה שלה כמהנדסת מבנים, בתחילה בלונדון ולאחר מכן בפרנקפורט, סביר להניח שלא היתה נוטה לכתוב ספר מסוג זה; אולם חייה בגרמניה הפכו אותה לרגישה לתקופה הנאצית האפלה, ובמיוחד לגורל היהודים. זיכרונות ילדותה אודות הכלואים היהודים במאוריציוס בתקופת המלחמה דחפו אותה ללמוד עוד על הסיבות לגלותם לאי המרוחק. בכתיבת הספר היא מקווה להבטיח שסיפורם לא יישכח.

הספר תורגם מאנגלית לעברית בידי ענת אברהם.

כל הזכויות לגרסה העברית שמורות למתרגמת ולהוצאת ספרספר.
הזכויות לגרסאות האנגלית והצרפתית שמורות למר אוון גריפית'ס ממאוריציוס.

תגובות

הוסף תגובה

פריטים שבחנתי